WordPress Kategori ID Numarası Öğrenme

31.07.2016

323 Kişi Okumuş

0 Yorum

WordPress’te birçok kategori açıp silebiliyoruz. Bu sistemi kullanan siteniz varsa bilebilirsiniz; özel olarak kodlanan bazı temalarda gerekli işlevler için, kategorilerin ID’sine ihtiyaç duyabiliriz. 

Öncelikli olarak WordPress sitemizde Wp-admin paneline giriyoruz. Sol kısımda “Yazılar” ana başlığı altında yer alan “Kategoriler” alt başlığına giriyoruz. Burada tüm kategoriler önümüzde olacak.

Burada tek yapmamız gereken ID’sini öğrenmek istediğimiz kategorinin başlığı üzerine mouse ile gelmek. Mouse’un işaretçisi ile geldiğimiz kategorinin ID’si için aşağıda beliren linke bakacağız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi webmaster kategorimizin üzerine geldiğimizde aşağıda bir link beliriyor. Bu linkte “ID=” yapısının ardından gelen sayıya bakacağız. Bizim webmaster kategorimizin ID’si 3’müş örneğin.

kategori-id-ogrenme

Her kategori için basit bir şekilde bunu uygulayabilirsiniz. Ekleme zamanınıza, şeklinize, sıranıza göre kategorilerinizin ID’lerinin karışık olması, yani sıralı olmaması tabiki doğal. Tek tek gerekli olan her birine bakmanız önemli.

Kaynak: http://weblopedi.net/3473-wordpress-kategori-id-nasil-ogrenilir.html#ixzz4FyqpIBu1

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER