WordPress İçin Genel SEO Eklentileri

12.05.2016

331 Kişi Okumuş

0 Yorum

Siteyi WordPress ile yaptık diyelim, ya sonrasında Google gibi arama motorlarında öne çıkmak gerekiyor. Bunun için SEO yapılandırması şart ve WordPress için SEO eklentileri mevcut. İşte bunların en iyileri yazımızda yer buluyor.

wordpress_seo_eklenti

1. Yoast WordPress SEO

All in one seo pack eklentisinin ömrünü yiyip bitiren bugüne kadar yapılmış en iyi SEO eklentisi aslında budur. Kolay kullanımlı bir eklenti Hızlı bir şekilde XML oluşturuyor, Google ve Bing gibi arama motorlarının verdiği meta kodlarını eklentiye girebiliyorsunuz. Bunlar sadece bazı özellikleri Video SEO ile’de ilgili çok önemli gelişmeler yaptı Yoast. Zaten WordPress SEO deyince ilk olarak herkezin aklına kesinlikle Yoast gelir. Yoast’ı tanımıyorsa WordPress’i henüz araştırmamış incelememiş de diyebiliriz.

2012 Yılında büyük bir çıkış yapan eklenti All in one seo pack eklentisini geçecek gibi görünüyor ki 2012 şampiyonu yoast’tır.

2. Scribe SEO

WordPress’in gene en populer Genel site ayarları için kullandığımız Scribe SEO Eklentisi diğerlerinden farkı ne derseniz daha çok analiz sunuyor. Örneğin anahtar kelimenizin Google’de kaçıncı sırada olduğunu ve Google’de kaçıncı sıraya geldiğinize kadar veri tutup size sunuyor. Ayrıntılı bir rapordur aslında bu çoğu kişinin aradığı şey..

3. All in One SEO Pack

WordPress kullanıcılarının bu zamana kadar kullandıkları en populer SEO Eklentisi bu. Ama 2012 yıl dediğim gibi Yoast’ın yılıydı ve bu eklenti kendini fazla geliştirmemişti ancak yoast’ın bu baskısı biraz işimize yaradı herşeyi paraya çevirmektense ücretsiz bir kaç tane daha yeni servis çıkarttılar. Yani şöyle canonical bağlantı ve Google analytics gibi sayabileceğim bir kaç tane daha yeni özelliği var dış linkleri kontrolde edebiliyorsunuz vs. Ben bunu kullanıyorum tavsiye ederim.

4. HeadSpace2 SEO

Basit deriz ya hep işte bu eklenti öyle kafa karıştırmadan basit bir şekilde meta‘ları giriyorsunuz. En iyi yanıda 21 dil özellikli olması.

5. Local Search SEO Contact Page

SEO’ya yeni başlayanlar afallayabilir bu ne böyle falan 🙂 Burada iletişim formunu dolduruyorsunuz ve web sitenizeki iletişim formunu buna göre düzenliyorsunuz bu eklentinin size faydası ne? hCard/vCard dediğimiz microformats kullanmaktadır. Microformat kesinlikle SEO’da kullanılması gereken bir teknolojidir. Günümüzde tüm SEO’cular bunu kullanıp web sitelerine yüksek hitler çekmektedir.

6. Vibe SEO Pack

Bu eklentiyi daha önceden inceleyip anlatmıştım. Bu eklenti diğerlerinden farkı şu SEO’da gerçekten iyi değilseniz sizi yönlendirebiliyor yani buda alternatif dediğimiz eklentilere giriyor ama genede bilmenizde fayda olacaktır.

7. SEO Friendly Images

Olaylar olaylar Resim SEO eklentisi ve ben kesinlikle tavsiye ediyorum. WordPress SEO‘da geçilemeyecek bir eklenti varsa yada liderliğini bırakmayacak bir eklenti varsa oda kesinlikle budur.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER