Word ile Yanlışlıkla Üzerine Kaydetme Sorununu Aşmak

18.04.2016

208 Kişi Okumuş

0 Yorum

Zaman zaman hızlı çalışma yaparken daha önce kayıtlı dosyalarda değişiklik yapıp farklı kaydetmeniz gerekirken kaydet seçeneğini kullandınız mı? Bu üzerine kaydetme sorunun aşabileceğinizi ve çözüm getirebileceğinizi biliyormusunuz?

Word’de üzerinde çalıştığınız bir örnek dosyada yaptığınız değişiklikleri “Farklı Kaydet” yerine yanlışlıkla “Kaydet” yoluyla kaydederseniz, değişiklikleri örnek dosyanın üzerine yazmış olursunuz. Fakat örnek dosyayı kaybettim diye üzülmenize gerek yok.

Kaydettiğiniz dosyaya sağ tıklayın ve “Özellikler”e tıklayın. “Önceki Sürümler” sekmesine tıklayın, kısa bir süre bekledikten sonra kullanılabilir tüm eski sürümler listelenecek. Geri yüklemek istediğiniz sürümü seçin. Eğer hangi sürümü geri yükleyeceğinizden emin değilseniz pencerenin alt kısmındaki “Aç” butonunu kullanarak seçtiğiniz sürüme göz atabilirsiniz.

Dikkat “Geri Yükle…” düğmesine tıkladığınızda dosyanın son sürümünde yaptığınız tüm değişiklikler kaybolacaktır. Eğer yaptığınız değişikliklerin saklanmasını istiyorsanız geri yükleme işleminden önce “Kopyala…” düğmesine tıklayarak son sürümün bir kopyasını oluşturun.

wordipucu

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER