Windows 10 ile Hesap Resmini Silme

Microsoft hesabı ile bağlantı kuran Windows 10’da var olan hesap resmi silmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu yazımızla profil resminizi nasıl sileceğiniz konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Yapılması gereken aslında oldukça basit yapılması gereken adımlar şu şekilde:

Ayarlar –> Hesaplar –> Bilgileriniz –> Resminizi oluşturun –> Biri için göz atın.

Bu kısımdan mevcut resminizi seçip yükleyerek hesap resmini değiştirebilirsiniz.

Windows 10 Hesap Resmi Silme

Windows 10 Hesap Resmi Silme Seçeneği Yoksa

Eğer belirlediğiniz bir hesap resmini normal ayarlardan silme seçeneği bulunmuyor.sa yapmanız gerekenler biraz karmaşık gelebilir. Bu nedenle farklı bir yöntemle hesap/profil resmini silmeniz gerekebilir.

Hesap resminizi silmek için; “C:\> Kullanıcılar > (hesap adı) > AppData (Gizli Klasör) > Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri” kısmına giderek basit bir şekilde silebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan C: Sürücüsüne gidin, buradan Kullanıcıları seçin; hangi kullanıcının profil resmini silmek istiyorsanız onu seçin. Kullanıcı profiline girdiğinizde manuel olarak üstteki kısma \AppData yazın ve enter yapın. Devamında  “Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri” kısmına giderek ilgili profil resmini silin. İşlemimiz bu kadar. (\ işareti klavyede daha çok 0 rakamı üzerine bulunuyor ve Shift tuşuna basılarak çıkar.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir