Twitter’da Sahte Takipçileri Bulma

06.11.2017

257 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sosyal medya ortamı Twitter kullanıcı sayısı artarken sahte kullanıcı sayısı da artıyor. Sahte Twitter takipçilerini bulmak ister misiniz?

Sosyal medya kullanımının artmasının ardından çeşitli siteler takipçi sayısı artırma gibi özellikler sunmaya başladı. Bu tür siteler Twitter’da yumurta hesap olarak adlandırılan hiçbir faaliyette bulunmayan sahte takipçileri belli bir ücret karşılığı kullanıcıların hesaplarına ekliyor. Takipçi sayınız her ne kadar çok görünse de paylaşmış olduğunuz içeriklerde, takipçilerinizin sahte olmasından dolayı etkileşim çok az oluyor.

Twitter üzerinden direkt olarak kaç adet sahte takipçinizin olduğu görünmüyor. Twitteraudit sitesi, Twitter profilinize erişim izni istiyor ve tüm takipçilerinizin faaliyetlerini kontrol ediyor. Faaliyet sayısı neredeyse hiç olmayan takipçileriniz Twitteraudit sitesine göre sahte hesap olarak nitelendiriliyor. Peki, Twitteraudit ile Twitter’daki sahte takipçilerinizi nasıl öğreneceksiniz?

Twitter’da Sahte Takipçi Nasıl Bulunur?

1. Adım: Twitteraudit sitesine ulaşmak için tıklayın.

2. Adım: Twitteraudit sitesinde yer alan “How many of your followers are real?” yazısının altındaki kutucuğa Twitter kullanıcı adınızı yazın.

3. Adım: Twitteraudit, Twitter hesabınıza erişim izni isteyecek. Bu seçeneğe “evet” deyin ve Twitteraudit sitesine yönlendirilmeyi bekleyin.

4. Adım: Twitteraudit sitesine yönlendirildikten sonra “Audit” seçeneğine tıklayın ve bekleyin. Twitteraudit takipçilerinizi analiz edip kaç adet gerçek kaç adet sahte takipçinizin olduğunu size ayrıntılı veriler ile sunacak.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER