PS4 Oyunlarını PC’de Nasıl Oynayacaksınız?

18.09.2016

336 Kişi Okumuş

0 Yorum

PC kullanıcılarının Sony, PlayStation 4 kullanıcılarını kıskanmasına gerek kalmıyor. Yeni çıkmış olan Sony, PlayStation 4güncellemesiyle beraber PS4 oyunlarını PC’de oynayabilmek artık hayal olmaktan çıktı. İşte PS4 oyunlarını PC’de oynamak için neler yapacağınızın detayları.

ps4-oyunlarini-pc-de-oynama-rehberi
Sony, PlayStation 4 için yayınlandığı yeni güncellemesiyle beraber nihayet PS4 oyunlarını Windows ve Mac bilgisayarlarda oynayabilmeye imkan tanıdı.
Peki, PlayStation 4 oyunlarını PC’de oynamak için ne yapacağız? Öncelikle bunun için nelerin gerektiğine bakalım.
İhtiyacınız olanlar
– 3.50 sürümünde çalışan bir PlayStation 4 (Eğer sürüm güncel değilse ayarlar bölümünden sistem güncellemesini kontrol edebilirsiniz)
– PC için Windows 8.1 veya 10 işletim sistemi, 2.6 GHz Intel Core i5 veya üzeri bir işlemci, minimum 2 GB RAM ve boş bir USB portu.
– Mac için OS X Yosemite veya El Capitan, 2.4 GHz Intel Core i5 veya üzeri bir işlemci, minimum 2 GB RAM kapasitesi ve boş bir USB portu.
– Bir adet Dualshock 4 kontrolörü ve USB bağlantı kablosu.
– Kablolu veya kablosuz internet bağlantısı, tavsiye edilen bağlantı hızı upload ve downoad olarak 5 Mbit.
PlayStation 4 oyunlarını PC’de oynamak için gerekli ayarlar
– PS4 Remote Play programının indirin ve kurun.
ps4-oyunlarini-pc-de-oynama-rehberi-2
– Ayarlar > PlayStation Network/ Hesap Ayarları > Birincil PS4’ü ayarla deyin ve Ayarlar > Remote Play yönergelerini izleyerek Remote Play’i aktif edin.
– PS4 Remote Play uygulamasını PC veya Mac cihazınızda çalışıtın ve Dualshock 4 kontrolcüsünü bağlayın. PSN hesabınıza aynı PS4’te olduğu gibi giriş yapın.
– Bağlantı gerçekleştiğinde PS4 menüsünü PC veya Mac bilgisayarınızda görüyor olmalısınız.
Sony, en iyi uzaktan bağlantı deneyimi için kablolu internet bağlantısı kullanmanızı söylüyor. Eğer bunu yapmanız mümkün değil ise, PS4 ile modemin/router’ın yakın olmasını sağlayın.
Eğer herhangi bir bağlantı problemi ile karşılaşırsanız, Wi-Fi ağınızın sağlıklı olduğundan emin olun.
Eğer PS4 oyunlarını PC’de oynarken varsayılan çözünürlük ve kare hızından memnun değilseniz, RemotePlay uygulamasında bunların ayarlanabilir durumda olduğunu unutmayın.
Bu ayarı yapmak için Windows’ta uygulamanın ayarlar menüsünden, Mac’te ise “tercihler” bölümünden çözünürlük ayarını 360p, 540p ve 720p olarak değiştirebilirsiniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER