Öğretmen Ne Demektir? Öğretmen Eş Anlamlısı ve Cümle İçinde Kullanımı

03.09.2017

531 Kişi Okumuş

0 Yorum

Adından kolayca anlaşılacağı gibi öğreten, her şeyin en doğrusunu en başını anlatan bizlere yol gösteren, ışık tutan öğretmenlerimiz.

İlk, orta, lise veya üniversitede her daim hep yanımızda yanı başımızda destek olan öğretmenlerimiz.

Öğretmen gibi, on binlerce kelimeyle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için http://ogretmen.anlamlisi.org/ adresine girin ve arama kutucuğuna istediğiniz kelimeyi yazın. Aradığınız kelimelerin detaylı açıklamasını ve örnek cümleleri sitemiz üzerinden çabucak öğrenebilirsiniz.

Bir kelimenin anlamını kolay bir şekilde öğrenmek isteyenler, ülkemizin bir numaralı kelime anlamı bulma internet sitesi olan anlamlisi.org adresini ziyaret edebilirler. On binlerce kelimenin eş anlamlı karşılıkları, zıt anlamlı karşılıkları ve dilimizdeki kullanılışları anlamlisi.org platformunda sizleri bekliyor. Etkili bir şekilde öğrenmek, öğrendiklerinizi derslerinizde ve yaşamınızda kullanmak için kullanıcı dostu internet sitemizi hemen ziyaret edebilirsiniz. Bir sözcüğün tüm anlamlarını ve Türk Dil Kurumu’na göre açıklamalarını, yine internet sitemiz üzerinde kolaylık ve rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Öğretmen, bilindiği gibi bir bilgiyi bize öğreten ve bu işi meslek edinmiş kişilere verilen bir isimdir. Öğretmen olmak için ilgili alanda eğitim alınıp, bu konuda yeterlilik belgesi alınır. Hangi alanda öğretmen olmak istiyorsanız eğitiminizi bu alanda alır, belirli kuralları yerine getirir, sınavlarda başarılı olur ve mezun olarak mesleğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Öğretmenler topluma ışık tutan, yön veren ve öğrencilerin gelecekte topluma yararlı bireyler olmasını sağlayan kişilerdir. Toplumumuzda öğretmenlik mesleğini icra edenlere muallim adı da verilmektedir.

“Öğretmen verdiği ödevi yapanlara iyi bir not vereceğini söyledi.”

“Öğretmenin yaptığı sözlü sınavı başarıyla geçtim.”

Öğretmen sözcüğünün diğer anlamlarını görebilir, farklı örnekleri inceleyerek, bu kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER