Kuru Boya Seti

17.04.2018

212 Kişi Okumuş

0 Yorum

İlk olarak ilköğretim sıralarında geçer elimize bir kuru boya seti ve arkasından bütün hayatımız boyunca o pastel boyalarla hayal gücümüzün yetişebileceği yerlere kadar uzanmaya çalışırız. Resim yaparken pastel boyanın o doğal kokusu burnunuza gelirken aynı zamanda hayallerimiz üzerinde daha güzel bir şekilde gezinti yapabiliriz. Kuru boya seti kullanımında günümüzde birçok farklı seçenek karşımıza çıkmaktadır. Aslında pastelin birçok avantajı da olmaktadır. Elbette ki karakalem çalışması, sulu boya veya guaj boya tercihlerine ulaşabilirsiniz. Ancak şunu söylemek gerekir ki pastel boyanın doğallığı ve elbette ki bu işlemleri gerçekleştirirken tekniği çok büyük önem arz etmektedir. Kalem şeklinde yazı yazıyormuş gibi tutamazsınız. Yatay tutarak özel bir boyama işlemi yapmanız gerekir.

Kuru Boya Seti Nasıl Kullanılır?

Elbette ki yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Ancak en önemli nokta uygulama şeklidir. Gökyüzü yapılıyorsa bu durumda yatay tutularak sağa-sola hareket ettirilmeli ve bu şekilde boya işlemi gerçekleştirmelidir. Eğer ağacın yapraklarını yapıyoranız bu durumda çivi çıkıyormuş gibi bir veya iki santim uzaktan direkt olarak vurgu yaparak bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Renklerin koyu olması gerektiği yerlerde bu işlem başparmak ile yapılır ve boya iyice yayılır. Böylece işlem tamamlanmış olur. Bu arada kuru boya seti kullanacağınız resimlerde özellikle dikkatli hareket etmelisiniz. Hızlı olmak pastel boyanın istediğiniz sonucu vermemesine sebep olabilir. Kağıt yırtılabilir veya çalışmak istediğiniz gibi kağıda yansımayabilir. Üst tarafı pürüzlü olan özel kağıtlar bulunmaktadır. Aslında pastel boyayı kullanacağınızı resimler ağırlıklı olarak bu şekilde yapılmaktadır.

Kuru Boya Seti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Önce açık renkler kullanılarak daha sonra işlemler gerçekleştirilmektedir. Genellikle zemin yapıldıktan sonra kuru boya seti ile gerekli boyama işlemi gerçekleştirilebilir. Bu arada şunu söylemek gerekir ki sizler de farklı modellere çok rahatlıkla internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Şunu söylemek gerekir ki günümüzde artık her şey internet üzerinden çok rahatlıkla bulunabilmektedir. Bu yüzden sizler de bu muhteşem armoni içerisinde yer almak hobilerinizi daha güzel bir hale getirmek için kuru boya seti arıyorsanız çok rahatlıkla internet üzerinden bulabiliyorsunuz. Farklı renk ve modeller ile birlikte aynı zamanda da uzunluk ve ebat seçimlerini bu şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Yapmış olduğunuz kıyaslamalar ile daha net ve ekleri bulabileceğiniz gibi elinize en çok yatkın olan boya çeşidine de ulaşma şansına sahip oluyorsunuz. Bu yüzden sizler de zaman kaybetmeden https://www.hobi24.com/pastel-boya-setleri adresinden farklı seçeneklere ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER