İnternet Olmadan Google Translate Kullanma

İnternet Olmadan Google Translate Kullanma

Çeviri yapmak istiyorsanız Google her konuda olduğu gibi yardımcı oluyor. İnternet olmadan da Google Translate ile çeviri yapmak mümkün oluyor.

Google Translate, bize bugüne kadar çevirilerimizde yardımcı olan dil uygulamalarından birisidir. Google’a ait olan Translate özelliği, zaman zaman lazım olabiliyor. Hatta internetimiz olmadığı zamanlarda da dil çeviriciye ulaşmak istesek de, maalesef bunu başaramıyoruz. Bu defa sizlere, çevrimdışı bir şekilde Google Translate kullanımını anlattık. Peki bakalım Offline Google Translate nasıl kullanılır?

Google Translate Offline Kullanmak

Google Translate’i çevrimdışı kullanabilmeniz için, dil paketi indirmeniz gerekecek. Hangi dillerde çeviri yapacaksanız, o dillerin paketini indirmeniz size yeterli olacaktır. Paketi indirmek için öncelikle telefonunuzdan Google Translate uygulamasını açmalısınız. Daha sonra Ayarlar kısmına geçiş yapıp, Çevrimdışı Çeviri alanına dokunmalısınız. Çevrimdışı Çeviri alanına geldiğinizde, artı işaretine dokunun ve hangi dili kullanacaksanız o dilin paketine gelin ve Dil Paketi İndir sekmesine dokunun. Dil paketini indirmeye aldıktan sonra, indirme işlemi tamamen bitene kadar beklemeniz gerekiyor. Eğer sağlıklı bir yükleme yapmak istiyorsanız, indirme aşamasında kesinlikle telefonunuzla internet erişiminizi kesmemeniz gerekiyor.

İndirme işleminiz bittikten sonra, artık Çevrimdışı Çeviri alanına gelerek dil paketinizle çeviri yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzun alanı az kaldıysa ve uygulama kaldırmanız gerekiyorsa dil paketini daha sonradan kaldırabilirsiniz. Çevrimdışı Çeviri alanına geldiğinizde, indirdiğiniz paketin sağ kısmında bir çöp kutusu işareti olacaktır. Bu işlem sayesinde, dil paketiyle işiniz bittiğinde paketi tamamen kaldırabilirsiniz.

Not: Dil paketleri, daima güncellenen paketlerdir. Bu nedenle daha sağlıklı bir çeviri alabilmeniz için, güncellemeleri kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir