Hangi Hacker Programları Tercih Ediliyor?

10.12.2016

549 Kişi Okumuş

0 Yorum

Güvenliğimiz her geçen gün daha fazla tehdit altına girerken Hacker’lar tarafından kullanılan bilgisayar yazılımları merak ediliyor. Hacker programları arasında en fazla tercih edilenleri sizler için bir araya getirdik. 

Hack’lemek hem kötü niyetle, hem de sistemlerdeki açıkları bulup yetkilileri uyarmak gibi iyi niyetle yapılabilen bir faaliyet. Hacker araçları ise, adından da yeterince belli olduğu gibi, hacker’lar tarafından bazı işlerin yükünü kaldırmak üzere kullanılıyor. Aşağıda hacker’lar tarafından sıkça kullanılan, karmaşık ve normalde pahalı olabilecek işleri kolaylaştıran en iyi hacker araçlarını sizler için sıraladık.

Not: Bu araçların tamamının eğitim amaçlı olarak kullanılması gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyoruz. Her ne kadar bu araçlar yasa dışı işler için kullanılabilir olsalar da, böyle bir yolun büyük cezalar gerektiren suçlar anlamına geldiğini lütfen aklınızdan çıkartmayın…

Cain & Abel

Cain & Abel, ağırlıklı olarak Windows sistemlerindeki parolaları kırmaya veya kurtarmaya yardımcı oluyor. Parola kurtarma işlevi, kaba kuvvet ve sözlük yöntemlerini destekliyor.

İndirin: Cain & Abel

Angry IP Scanner

“ipscan” adıyla da tanınan Angry IP Scanner, IP adreslerini tarayarak belirli kullanıcıların portlarının açık olup olmadığını kontrol ediyor. Açık kaynak kodlu yazılım farklı platformlarda çalışıyor ve piyasanın en etkili hack araçlarından bir tanesi. Araç, ağ yöneticileri ve sistem mühendisleri tarafından da kullanılıyor.

İndirin: Angry IP Scanner

Kali Linux

Ağustos 2015’te yayınlanan Kali Linux, içerisindeki güvenlik araçları yoluyla Wi-Fi parolalarını kırmaya, sahte ağlar oluşturmaya ve diğer açıkları test etmeye izin veriyor.

İndirin: Kali Linux

Burp Suite

Burp Suite Spider, web site cookie’lerini inceleyerek ve web sitesindeki uygulamalarla bağlantı kurarak, web sitelerinin sayfalarının farklı parametrelerini ortaya çıkarıyor. Burp Suite ile web uygulamalarındaki açıkları bulmak oldukça kolay.

İndirin: Burp Suite

Ettercap

Ettercap, man-in-the-middle saldırıları gerçekleştirmeye izin veren popüler bir araç.

İndirin: Ettercap

John the Ripper

Bir parola kırma aracı olan John the Ripper, bir tür sözlük saldırısından faydalanarak şifreyi kırmaya çalışıyor. Aracın başarı oranı, kullanıcının seçtiği parolanın gücüne ve saldırının süresine göre değişiyor.

İndirin: John the Ripper

Metasploit

Metasploit, hacker’lar tarafından çok sık kullanılan bir başka kriptografi aracı ve hacker’ların bilinen güvenlik açıkları hakkında bilgi toplamasına yardımcı oluyor.

İndirin: Metasploit

Nmap

Windows, Linux ve OS X’te kullanılabilen Nmap, büyük ağları hızla tarayabildiği gibi, tek bir sisteme karşı da kullanılabiliyor. Araç, ağ yöneticileri tarafından da sıkça kullanılıyor.

İndirin: Nmap

Acunetix WVS

Windows XP ve üzerinde çalışan Acunetix, web sitelerindeki ciddi açıkları tarayan bir web güvenlik tarama aracı. Kullanımı kolay olan araç, cross-site scripting, SQL injection ve diğer açıkları bulabiliyor.

İndirin: Acunetix WVS

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER