Google Resim Görüntüleme İçin Alternatifler

24.02.2018

192 Kişi Okumuş

0 Yorum

Google resim görüntülemede güncellemeye gitti ve kullanıcılar yeni yapıya alışmakta zorlanıyor. Google resmi görüntüle butonu arayanlar için alternatif seçenekler belirledik.

Yakın bir zamanda görsel arama bölümünden Google Resmi Görüntüle özelliğini kaldırdı. Bu özelliğin kaldırılmasıyla birlikte, yerine Git butonu getirdi ve bu butonun gelmesi sebebi de görsel hırsızlığını yok etmek adına olduğu biliniyor.

Bu olay, Google ile Getty Images arasındaki yaptıkları anlaşmadan dolayı ortaya çıktığı biliniyor. Durum böyle olunca, kullancılar şakınlıklarını gizleyemediler, çünkü alışkanlıkları bir anda değiştirmek zor. Sonuç olarak, yok olan resmi görüntüleme özelliğine alternatifler öneriyoruz.

Google resmi görüntüle butonuna alternatifler!

Kullanıcılar görsel arama yaparken ya da görselleri indirirken artık telif hakları ile sınırlandırılmış durumda. Ayrıca Google’da görsel arama yaparken resim görüntüleme butonu bizlere bazı kolaylıklar da sağlıyordu. Bu kolaylıklar, aradığımız görseli hızlı bir şekilde bulmamıza ya da istediğimiz boyutta görselleri bulmamıza yardımcı oluyor. Ama yerine Git butonu gelmesiyle birlikte bu kolaylıkları kullanamaz hale de geldik.

Görsel arama bölümünü eski haline geri getirmek için Google eklentilerini kullanabilirsiniz.

Bing görsel arama bölümünü kullanabilirsiniz. Microsoft’un arama motorunda halen resmi görüntüleme butonu bulunuyor.

Bu özel arama motorunu Chrome’a ​​ekleyebilir ve Görüntüyü Görüntüle butonunu kullanmaya devam edebilirsiniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER