Google Play Store Üzerinde Bağış Başlıyor

Dev firma Google uygulama mağazası Google Play Store aracılığı ile başlattığı bağış kampanyası ile alkışı hak etti. Google Play Store üzerinde başlattığı bağış kampanyası ile pek çok kişinin övgüsünü aldı.

Yardım kurumları için önemli bir bağış kampanyasına Google hazırlanıyor. Kampanya, çok yakında Google Play üzerinden hayır kurumlarına bağış yapma imkanı getiriyor. Artık kullanıcılarına, Google Play Store üzerinde tanıtılan yeni sayfa üzerinden pek çok farklı kuruma bağış yapma olanağı getiriliyor.

Bağış Kampanyası Nerede Başlıyor?

Hazırlanan bu sayfa ile kullanıcılar, sivil toplum kuruluşlarına doğrudan Google Play Store üzerinden bağış yapma olanağı verecek. Google Play Store için sağlanacak olan bu bağış olanağı şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Almanya, Büyük Britanya, Fransa, İspanya, İtalya, Tayvan ve Endonezya ülkelerinde olacak. Bu ülkelerdeki vatandaşlar, bağış yapma olanağını yakalayacak.

Google Play Store üzerinde bağış yapılabilen kurumlar arasında Amerikan Kızıl Haç, Sınır Tanımayan Doktorlar, UNICEF, Vahşi Yaşamı Koruma Fonu gibi önemli isimler de yer alıyor.

Aslında bu, Google’ın bağış amacıyla attığı ilk adım da değil. Amerikalı internet devi, geçen yılın sonlarında da arama sonuçlarına bir “Bağış yap” düğmesi eklemiş ve yardım kurumları için bağış toplamaya çalışmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir