Google Özel Arama Kullanımı

06.11.2017

273 Kişi Okumuş

0 Yorum

Arama için arama motorları ve Google vazgeçilmez hal alıyor. Bu aramalarda Google özel aramalarını kullanarak daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

İnternet kullanıcılarının blog ve web siteleri üzerinde aradıklarını daha kolay bulmalarına yardımcı olan Google Özel Arama ile hızlı arama sonuçlarına ulaşabilmek mümkün. Oluşturulan arama motoru sunulan gelişmiş seçenekler ile özelleştirilebiliyor.

Google Özel Arama Nasıl Kullanılır?

Google özel arama iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Dilerseniz belirleyeceğiniz web sitesi üzerinde kriterlerde bağlı olarak arama yapabildiğiniz gibi dilerseniz de birden fazla site üzerinde öncelik veya kriterler belirleyip aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Oluşturulan Google özel arama motoru paylaşılabilir halde oluşturuluyor. Kurulum yapıldıktan sonra arama motoru için anahtar kelimeler, ayrıntılar, dil, filtre gibi birçok detay kullanıcı tarafından giriliyor.

Görünüm ve Tarz bölümünden arama motorunuzun biçimini değiştirebilir, İstatistikler bölümünden ise Google Analytics kullanılarak detaylı raporları görüntüleyebilirsiniz.

Tüm kurulum işlemleri bittikten sonra Herkese Açık URL adresinden oluşturduğunuz arama motoruna ulaşabilir ve belirlediğiniz kriterler dahilinde arama yapabilirsiniz.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER