Fare İmlecini Faresiz Hareket Ettirme

07.04.2018

135 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bozulan fare işlerinizi aksatmasın. Fare olmasa dahi fare imlecini hareket ettirmenin bir yolu var. Fare imleci nasıl hareket eder? 

Bilgisayar fareleri artık kolumuzun bir uzantısı gibi. Peki fareniz bozulursa, yeni bir fare edinene kadar PC’nizi nasıl kontrol edeceksiniz? Bu noktada klavye kısayollarını bilmenin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Bunun yanında fare imlecini hareket ettirmek için Windows’un “Fare Tuşları” işlevini de öğrenmeniz gerekli.

İmleci Faresiz Hareket Ettirme

Windows’ta sayısal tuş takımını kullanarak fare imlecini hareket ettirmeniz mümkün. Bu işlevi etkin hale getirmek için;

1. Başlat Menüsü > Denetim Masası > Erişim Kolaylığı > Fare’ye tıklayın.

2. Fare tuşları başlığı altındaki Fareyi ekrandan gezdirmek için sayısal tuş takımı kullanılsın seçeneğini etkin hale getirin.

İşlevi etkinleştirdiğinizde sol fare tuşunu seçmek için /, sağ fare tuşunu seçmek için – tuşunu, iki düğmeyi birden seçmek için * tuşunu kullanabilirsiniz. Aktif düğmeyi belirledikten sonra 5’e basarak bu düğmeye tıklayabilirsiniz. Çift tıklamak için aktif düğmeyi seçtikten sonra + tuşuna basmanız gerekiyor.

Fare Tuşları işlevini fareniz bozulmadan önce yapılandırmanız gerekiyor. Kablosuz bir fare kullanıyorsanız ve touchpad’iniz yoksa, bu işlevi açık tutmanızda fayda olabilir.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER