Facebook’da Veri Tasarrufu Moduna Geçin

04.08.2017

235 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sosyal medya ve internet tüm gün ihtiyacımız haline geldi. Facebook ise sosyal medya platformları arasında en çok zaman geçirilenlerin başında geliyor. Facebook’un bu noktada kullanıcıları rahatlatacak bir veri tasarrufu modu bulunuyor. 

Facebook devasa bir sosyal medya platformu, videolar, fotoğraflar ekstra içerikler derken internet paketinizden fazlaca veri kaybına yol açabiliyor. Ancak Facebook’un bu konuda kullanıcılarını sevindirecek bir önlemi bulunuyor.

FACEBOOK TASARRUF MODU NEDİR?

Facebook’un Veri Tasarrufu modu; ana sayfada gezindikçe görüntüleri sıkıştırarak daha az veri harcayacak şekilde iszlere sunuyor. Bu mod ile videoların otomatik olarak oynatılması engelleniyor. Bu modu ister hücresel veride isterseniz de Wi-Fi’da kullanabiliyorsunuz.

FACEBOOK TASARRUF MODU HANGİ İŞLEMLERLE AÇILIR?

Facebook uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki “Diğer” sekmesine hafifçe dokunun. Listeyi aşağı kaydırın ve “Yardım ve Ayarlar” ın altındaki sarı “Veri Tasarrufu” simgesini bulun. İlk önce, bu sayfada yalnızca bir tane seçenek göreceksiniz. Veri Tasarrufu’nu etkinleştirmek için dokunun. Veri Tasarrufu’nu etkinleştirdikten sonra, “Her zaman Wi-Fi’de Veri Tasarrufu’nu kapat” olarak adlandırılan ikinci bir opsiyon görünür ve bu seçenek varsayılan olarak aktif olarak gelir. Eğer bu seçeneği aktif bırakırsanız; bir Wi-Fi şebekesine bağlandığınızda Veri Tasarrufu modu otomatik olarak kapatılır. Wi-Fi iken veri kaydetmeyi sürdürmek isterseniz bu seçeneği kapatabilirsiniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER