Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

23.10.2017

435 Kişi Okumuş

0 Yorum

Facebook, pek çok bilgiyi kayıt altına aldığı gibi arama geçmişini de tutuyor. Sosyal ağ Facebook ortamında arama geçmişi temizleme konusunda bilgi sahibi olun.

Facebook arama geçmişini silme işlemi nasıl yapılır? Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, pek çok kullanıcısının canını sıkan bir özelliğe sahip. Pek çok Facebook kullanıcısının bildiği ya da fark ettiği üzere Facebook, yaptığımız aramaları, gelecek aramalarımızı daha kolay hale getirmek için kayıt altına alıyor.

Özellikle bir arama nedeniyle karşımıza çıkan bir kişiyi, gelecekteki aramalarımızda görmek, pek de iyi olmuyor. Peki, Facebook‘un kaydettiği arama geçmişini nasıl temizleyeceğiz? İşte yanıtı.

Facebook arama geçmişini silme nasıl yapılır?

Facebook arama geçmişini silmek için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan Facebook ana sayfasına gidiyoruz.

Daha sonra üstteki mavi barın en sağında yer alan küçük ok işaretine (oturumu kapattığımız yer) tıklıyoruz ve “Hareketler Dökümü” seçeneğini seçiyoruz.

Bir sonraki adımda Hareketler Dökümü sayfasının solunda yer alan yer imlerinden fotoğraflar, beğenmeler ve yorumların hemen altındaki “Daha Fazla” seçeneğine tıklıyoruz.

Genişleyen seçenekler arasından “Ara”yı seçiyoruz.

Son olarak açtığımız sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklıyor ve açılan pencerede tekrar “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklıyoruz. Eğer her şeyi tam olarak yaptıysanız arama kayıtlarınız silinmiş demektir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER