En Çok Satan 2018 Yılı Steam Oyunları

2018 geride kalırken oyun tutkuları için de koskoca 365 gün geride kaldı. Oyun firması Valve, 2018 yılı içerisinde Steam üzerinden en çok satılan oyunları duyurdu. İşte oyuncuların tercihi olan 2018 yılının en çok satan Steam oyunları listesi.

Burada Stem tarafından açıklanan listenin tamamını bulabileceksiniz. Bizler ise; sizlere bu listede yer almış olan ve en çok satan 15 Steam oyununu açıklamaya çalıştık.

Far Cry 5

Ubisoft firması oyunu olan Far Cry 5, yine oldukça eğlenceli bir oyun olarak 2018 yılının en çok satan Steam oyunları listesine girmeyi başardı. Oyun, Hope County adında kurgusal bir Amerika kasabasında geçiyor ve Project at Eden’s Gate adında bir tarikat üzerine şekillenerek gelişiyor. Oyunda; Eden’s Gate yeni Cennet’in Kapısı, geniş bir haber ağı, daha geniş silah rezervi ve kendi inançlarına karşı gelenlere uyguladıkları baskı ile tanınıyor. Önceki Far Cry oyunlarına göre en önemli fark olarak, düşman gruplarından oldukça farklı bir yelpaze karşımıza çıkıyor.Hope kasabasını saran ve iyi eğitimli, amaçları olan düşmanlara karşı değil fanatiklere karşı bir savaş veriyorsunuz.

Rainbow Six: Siege

Yine bi Ubisoft oyunu olan Rainbow Six : Siege , 2018 yılının en çok satan Steam oyunları listesine girmeyi başarmış. Oyunun ülkemizde de azımsanmayacak bir oyuncu kitlesi var. Oyun tutkunlarını oldukça yenilikçi, taktiksel ve gerçekçi oynanışı ile ön plana çıkmış olan Rainbow Six: Siege beklemekte.

GTA 5

İlk görüldüğü 2013 yılından bu zamana kadar popülerliğinden bir şey kaybetmeyen GTA 5, 2018 yılında da Steam listesinde kendine yer buldu. Ancak oyun yaımcısı olan Rockstar Games, GTA 5 ile birlikte 2013 yılında bambaşka bir GTA oyunu ile karşımıza çıktığını inkar etmek mümkün değil. Oyun hala Trevor, Micheal ve Franklin’in soluksuz macerasına ev sahipliği yaparak oyun tutkunlarının favorisi oluyor.

Assassin’s Creed Odyssey

Yine bir Ubisoft oyunu olan Assassin’s Creed Odyssey, Assassin’s Creed Origins‘in ardından oyun sistemini komple değiştirerek listede yer buluyor. Yenilenen oyundan bahsedersek; Assassin’s Creed, uzun yıllar süren rol yapma oyunu olma amacını Odyssey ile gerçekleştirmiş görünüyor. Ana karakter seçiminden tutun da, hikaye anlatımı ve diyaloglara kadar önemli yenilikler var. Hepsinin ötesinde, bu kez gerçekten de karakterimizi ince ince işlemek oyuncuların elinde.

CS GO

Bir ücretsiz oyun olarak son Danger Zone güncellemesi ile birlikte CS GO, geçen yıl olduğu gibi en çok satan Steam oyunları listesine girmiş durumda. Valve, oyunu ücretsiz yaparak PUBG ve Fortnite’a rakip olduğunu açık olarak da gösterdi.Oyunda 18 kişinin hayatta kalma mücadelesine tanıklık ediyorsunuz.

Rocket League

Bağımsız bir geliştirici tarafından yayınlanan Rocket League başarısını sürdürdü ve bu yıl Steam üzerinden en çok satılan oyunlar arasındaki yerini aldı.

PUBG

100 milyonu aşkın kullanıcı sayıcı ile birlikte her geçen gün kullanıcı kitlesini artırarak yoluna devam eden efsanevi Battle Royale oyunu için bildiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde kar haritası Vikendi yayınlanmıştı. Battle Royale modunu iliklerimize kadar işleyecek olan soğuk ile bambaşka bir deneyim sunacak olan yapımcı firma, bu yıl yeniden en çok satan oyunlar arasında yer alıyor.

Monster Hunter World

Capcom tarafından geliştirilen Moster Hunter serisinin yeni oyunu Monster Hunter World, çıkışını gerçekleştirdiği ilk günden bu zamana kadar oldukça başarılı işlere imza attı. Bir avcının hayatını konu alan yapımda yine bizleri serisin diğer oyunlarında olduğu gibi birbirinden heyecanlı sahneler bekliyor.

Civilization VI

Sıra tabanlı strateji deyince bu türün sevenlerinin belki de baş köşeye koymadan edemediği Civilization serisi her yeni sürümüyle oyuna yenilikler getirdi. Serinin sadık oyuncuları bazı sürümleri çok beğenmese de toplamda 33 milyon kopyası satılmış bir oyunun başarısından söz etmek daha yerinde bir hareket olacaktır. 6. oyunla birlikte düşman devletlerin hepsine diz çöktürebilir, kültür yatırımlarıyla öne çıkabilir, teknolojinizle dünyaya yön verebilir ya da dini açıdan tüm insanlığı peşinizden sürükleyebilirsiniz. Bu dört kulvardan birinde en iyi olmanız durumunda oyunun galibi olma şansına sahip olabiliyorsunuz. Söz konusu bu yenilikler ile birlikte 2018 yılının en çok satan Steam oyunları listesinde yer alan Civilization VI birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor.

The Elder Scrolls Online

Bethesda Game Studios tarafınca geliştirilen The Elder Scrolls Online,  en çok satan oyunlar listemizde yer alıyor. Oyun içi satın almalar ile birlikte bu yıl oldukça iyi bir gelir elde etmeyi başaran yapımcılar, çıkışı gerçekleştirdiği 2012 yıldan bu zamana kadar oyuncular tarafından büyük bir beğeni ile oynanıyor.

DOTA 2

Valve tarafından geliştirilen DOTA 2 macerası hız kesmeden devam ediyor. The Elder Scrolls Online‘da olduğu gibi bu yıl oyun içi satın almalar ile birlikte en çok kazanç elde edenler oyunlar arasına girmeyi başardı.

Warframe

En çok satan Steam oyunları listemizde bir başka Free to Play oyun ile birlikte karşınızdayız. Oldukça keyif verici mekaniklere sahip olan Warframe, oyun içi satın almalarla Steam’ın en çok kazanç elde eden oyunları arasında yer alıyor.

Assassin’s Creed Origins

2017 yılına damgasını vuran yapımlardan biri olan Assassin’s Creed Origins ile birlikte oyuncuları bu yılda Steam üzerinde en çok satan yapımlar arasındaki yerini korudu. Söz konusu oyundan kısaca bahsedecek olursak, bu kez Eski Mısır‘a antik uygarlıklardan en ilgi çekici olanlardan birinin son dönemlerine tanık oluyoruz. Roma‘nın iç işlerine karıştığı, her komşu devletten baskı gören Mısır, zorlu bir süreçten geçmektedir. Ülkenin en parlak dönemleri geride kalırken, şimdi de taht mücadelesi tüm dünyanın ilgisini çekmektedir.

Serinin her zaman gerçek olaylardan çıkış noktası aldığını biliyoruz. Bu kez de Roma’nın Cumhuriyet – Monarşi çatışmasının Eski Mısır’a sıçramasına tanık oluyoruz. Kleopatra hak iddia ettiği tahttan uzaklaştırılmış, tahta kardeşi Ptolemy çıkmıştır. Ptolemy bir kukla olduğunu savunan Kleopatra’da firavunluk için savaş açmıştır. Bu noktada Roma’nın iç savaşından bile yararlanmaktan çekinmeyecektir.

Shadow of the Tomb Raider

Bundan 22 yıl önce ilk oyunu ile karşımıza çıkan Tomb Raider efsanevi yoluna hız kesmeden devam ediyor. Bu yılda yoluna Shadow of the Tomb Raider ile yoluna devam eden Square Enix, her ne kadar bu yıl oyunculara beklentileri karşılayamamış olsa da, Steam üzerinde en çok kazanç elde eden yapımlara arasında yer alıyor.

Fallout 4

2015 yılına damgasını vuran ve Bethesda tarafından geliştirilen Fallout 4  halen birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor. Nükleer savaştan 200 yıl sonra Vault 111‘den hayatta kalan tek kişi olarak Boston‘dan arda kalan bu dünyada mücadelemize başlıyoruz. Fallout serisine özgü yardımlı hedefleme sistemi ile oyunculara bambaşka deneyim yaşatan Bethesda, devasa haritasıyla da birlikte ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir