Bulaşık Makinesi Neden Su Boşaltamıyor?

Günümüzde bulaşık makineleri her geçen gün daha da yaygın şekilde kullanılmaya başlandı. Akıllanan beyaz eşya teknolojisinin sağladığı avantajlar ile daha geniş fonksiyonelliğe sahip olan ve beraberinde de bulaşık yıkama işlemlerinde çok daha düşük su ve enerji tüketimi ile hem çevreyi hem de bütçeyi korumakta olan bulaşık makineleri dünyanın her yerinde yaygın olarak tercih ediliyor. Bu çerçevede Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaya başlanan yeni nesil bulaşık makineleri ile bulaşık yıkama işlemi daha kolay, daha kaliteli ve daha renkli bir hale geldiği gibi çok daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Ancak zaman içerisinde yoğun kullanım ve daha pek çok faktör dolayısı ile çeşitli bulaşık makinesi arızalarının meydana gelmesi olası olabiliyor. İşte bu tip durumlardan birisi olarak Arçelik Koşuyolu Servisi merkezine de sıklıkla gelen arızalardan birisi olan bulaşık makinesinin su boşaltmaması problemi için profesyonel özel servis hizmetleri sunulmaktadır.

Bulaşık makinesinin her zaman olduğu şekilde normal yıkama programının kullanılmasının ardından makine içerisinde kalan kirli suyun boşaltılmaması problemi hem bulaşık makinesinde ciddi sorunlara yol açabilir hem de bulaşıkların yıkama programı sonrasında kirli çıkmasına dahi neden olabilir. İşte bu tip bir durumda mutlaka profesyonel ve uzman kişiler tarafından bulaşık makinesinde su boşaltım işlevine engel teşkil eden hususların belirlenebilmesi için gerekli olan arıza tespit müdahalelerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak iletişim sağlanabilmekte olunan Arçelik Fikirtepe Servisi merkezinin iletişim hattını arayarak, profesyonel teknik destek talebi gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde bölgede her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları en kısa süre içerisinde ilgili adrese ulaşarak, ilgili arıza onarımını gerçekleştirmektedir.

Bu işlemlerde SamandıraArçelik Servisi uzman ekipleri tarafından öncelikli olarak bulaşık makinesinin pompa motorunda sıkışma meydana gelmiş olması veya pompa motorunda arızalanma meydana gelmiş olması olasılıkları üzerine pompa motoru kontrol edilir. Kontrol sonrasında motor sıkışmış ise sıkışma giderilirken, arızalı olması durumunda doğrudan yenisi ile değiştirilmektedir. Su tahliye hortumunun uygun şekilde bağlanmamış olması da su boşaltımına engel teşkil edeceğinden gerekli kontroller ile nizami duruma getirilmesi sağlanırken son olarak ise bulaşık makinesinin su tahliye hortumunun tıkanmış olması değerlendirilerek, gerekli kontroller sonrasında tıkanıklık giderilerek sorunun çözümü sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir