Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Nasıl Kırabilir? Bulaşıkların Kırılması Sorunu Nasıl Giderilir?

Modern teknolojinin süratli gelişimi günlük toplum yaşantısının da aynı süratle modernize olmasını sağlıyor. Günümüzde artık evde yapılacak en basit iş için bile gelişmiş teknoloji ürünlerinin kullanımı gerçekleştiriliyor. Bulaşık yıkama gibi zahmetli bir işin insanlar tarafından ellerini suya dahi sokmadan yapılmasını sağlayan bulaşık makineleri de bunlardan birisidir. Her geçen gün daha da yoğun ve yaygın şekilde kullanılan bulaşık makinelerine yönelik profesyonel servis hizmeti talepleri de doğal olarak artış göstermektedir. Bulaşık makinelerinde bulaşıkların zarar görmesi şikayetlerin içeriğindeki en yoğun konulardan birisidir. Bulaşık makinesinin bulaşıkları kırması da bu sorunların arasında yer almaktadır. Bulaşık makinesinin bulaşıkları kırması gibi bir durumla karşılaşılır ise Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezinden profesyonel destek alınabilir.

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Neden Kırar?

Bulaşık makinesinin bulaşıkların kırılmasına yol açması teknik bir arızaya işaret edebildiği gibi hatalı kullanımı da işaret edebilmektedir. Adatepe Arçelik Servisiuzman teknikerleri bu nedenle de böyle bir şikayetle karşı karşıya kalan tüm kullanıcıların öncelikle bulaşık makinesi sepetlerindeki yerleşim yapısını tekrar gözden geçirmesini tavsiye etmektedir. Bulaşık makinesinin içerisinde yer alan sepetlerde bulaşıkları yerleştirirken, birbirinin üzerine gelecek biçimde ya da makinenin iç hacim kapasitesinin üst sınırlarından fazla yükleme yapılması temas etmelerine neden olacaktır. Yüksek su basıncı püskürtülen bulaşıklarında makine devrede iken birbirlerine çarparak, kırılması gibi bir tablo ortaya çıkabilir. Bu yüzden de bulaşıkların çok yüksek miktarda ve birbirlerine çarpacak mesafe yakınlığında yerleştirilip, yerleştirilmediğine bakılmalıdır. Eğer bu tip bir kullanım hatası söz konusu değil ise arıza teknik bir parça sorununa bağlıdır.

İçerenköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri bulaşık makinelerinde bulaşıkların kırılmasına istinaden bilgi ve tecrübeleri ile en hızlı şekilde arıza tespitini sağlamaktadır. Bunun içinde bulaşık makinesinin pervanelerinin kontrolünü öncelikli olarak gerçekleştirmektedir. Bulaşık makinesinin pervanelerinin çeşitli nedenlere bağlı olarak bulaşıklarla teması dönüşleri sırasında bulaşıkların tahrip olmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle uzman teknikerlerimiz tarafından bulaşık makinesinin bulaşıkları kırmaya başlaması yönündeki taleplere istinaden makine pervanelerini kontrol etmektedir. Bulaşık makinesinin pervanesinin yerinden çıkmış olması veya parçalarının kırılması olması bulaşıklara zarar vermesine yol açar. Böyle bir durumda uzman teknikerler tarafından en hızlı şekilde bulaşık makinesinin pervanesi yenisi ile değiştirilir. Bulaşık makinesinin pervanesinin olması gerekenden çok daha fazla seviyede yüksek su basıncı alması da çalışırken sürekli yukarıya itilmesine neden olur. Bunun sonucunda da bulaşıklara çarparak, yine kırılmalarına neden olabilmektedir. Böyle bir durumda da uzman teknikerlerimiz tarafından bulaşık makinesinin su bağlantı araçlarında basınç seviyesinin düşürülmesi için gerekli olan işlemler gerçekleştirilmektedir. Üstelik söz konusu işlemler uzman teknikerler tarafından sadece orijinal Arçelik yedek parçaları ve yanı sıra kaliteli ekipmanlar kullanılarak tamamlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir