Android Kilit Kodunu Unutma Sorunu Çözümü

02.04.2017

149 Kişi Okumuş

0 Yorum

Her Android kullanıcısının başına kilit kodunu unutma sorunu gelebilir. Android kilit kodunu unutmuş olsanız bile ona nasıl tekrar erişebilirsiniz.

Android’li cihazınızın kilit kodunu veya parolasını unuttuysanız panik yapmanıza gerek yok. Bir web tarayıcısını ve Google hesabınızı kullanabildiğiniz sürece, telefonunuzu veya tabletinizi tekrar erişilebilir hale getirebilirsiniz.

Kurtarma işlemi için Android Cihaz Yöneticisi aracını kullanacaksınız. Bu araç, kilit kodunu sıfırlamanın yanında, telefonunuzu harita üzerinde konumlandırmaya, zilini çaldırmaya, kilitlemeye ve tüm verileri silmeye de izin veriyor.

İlk olarak bir web tarayıcısında Android Cihaz Yöneticisi’ni açın. Google hesabınıza oturum açmanız istenecek.

Kilit simgesine tıklayın, yeni bir parola girmeniz istenecek. PIN kodunuz veya parolanız, yeni girdiğiniz bu parola ile değiştirilecek. Kilit kodunu telefonunuz kapalıyken bile değiştirebilirsiniz.

Telefonunuzun kilidi açıldıktan sonra Ayarlar > Kilit ekranı ve Güvenlik > Ekran kilidi türü yolunu izleyin. Burada yeni parolanızı girmeniz gerekecek. Bunun ardından istediğiniz kodu belirleyebilirsiniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER